FAQ - Kolorowe Kadry

1. Gdzie fotografuję?
Pracuję głównie na terenie województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego, ale mogę dojechać w każdy inny zakątek kraju a nawet Europy 

2. Czy musimy się spotkać przed ślubem?
Nie jest to konieczne, ale warto się spotkać przed wykonaniem zlecenia. Pozwoli to nam się bliżej poznać i porozmawiać o szczegółach współpracy. Przy kawie porozmawiamy o waszych oczekiwaniach i planach ślubnych 

3. Ile godzin obejmuje moja praca w dniu ślubu?
Mogę towarzyszyć Wam już od momentu przygotowań ślubnych (fryzjer, kosmetyczka, błogosławieństwo). Na weselu jestem przeważnie do północy, oczepin lub godziny 1 w nocy.

4. Jaki jest najlepszy czas na sesję plenerową?
Sesję plenerową najlepiej wykonać jest w innym dniu niż ślub i wesele. Mamy wtedy więcej czasu, dzięki czemu działamy bez stresu i presji czasu. Dzień ślubu to wystarczająca dawka emocji i wrażeń.

5.Czy można zarezerwować termin przed podpisaniem umowy?
Tak, w momencie kiedy decydujecie się na współpracę, dokonuję wstępnej rezerwacji wskazanego terminu. Następnie umawiamy się na spotkanie i podpisanie umowy.

6. Kiedy otrzymamy gotowe fotografie?
Na zdjęcia czekacie 30 dni licząc od momentu wykonania sesji plenerowej.

7. Ile zdjęć otrzymamy?
Ilość otrzymanych zdjęć uzależniona jest od wybranego pakietu, czyli 200, 300 lub 400 zdjęć. Oddaje Wam te zdjęcia, które uważam za wartościowe. Ważna jest dla mnie jakość, nie ilość, w związku z tym nie ma możliwości otrzymania nieobrobionych fotografii bądź plików RAW.

8. Czy posiadasz zezwolenie na fotografowanie w obiektach sakralnych?
Tak, posiadam.

9. Kto decyduje, które zdjęcia trafią do pudełka w formie odbitek?
Zdjęcia wybieram ja. Robię to w taki sposób, aby te 100 odbitek stanowiło streszczenie całego Waszego dnia ślubu.

10. Czy możemy zrobić sobie zdjęcia pozowane z rodziną i znajomymi?
Jasne! Możemy wykonać zdjęcia grupowe przed kościołem lub na sali.

11. Czy możemy nie zgodzić się na wykorzystanie zdjęć na stronie internetowej?
Tak, istnieje taka możliwość, jednak zależy mi, aby przyszli potencjalni klienci mogli zobaczyć moje prace. Nie musicie obawiać się pobrania zdjęć z mojej strony przez osoby niepowołane, ponieważ nie można ich zapisać na dysku.

12. Czy możliwe jest podpisanie umowy na odległość?
Oczywiście. Możemy podpisać umowę na odległość. Wzór umowy wysyłam Wam drogą mailową. Po ustaleniu szczegółów wypełniam umowę, podpisuję i wysyłam Wam listem poleconym.

13. Czy możemy mówić sobie po imieniu?
Pewnie, znacznie ułatwi to komunikację podczas „dnia zdjęciowego” 

14. Kiedy i w jaki sposób płacimy za usługę?
W dniu podpisania umowy pobieram od Was zadatek. Natomiast pozostałą kwotę (pomniejszoną o zadatek) przekazujecie mi w dniu odbioru zdjęć lub na wcześniej wskazane konto bankowe.

15. W jakich miejscach możemy wykonać sesję plenerową?
W jakich tylko sobie życzycie! Jestem otwarta na Wasze propozycje – możemy zostać w mieście, jechać na plażę, w góry, a nawet na Lazurowe Wybrzeże  Jeśli nie macie pomysłu, chętnie doradzę Wam ciekawe miejsca.

16. Jak długo trwa sesja plenerowa?
Czas trwania sesji to zazwyczaj 3-4 godziny. Nie ustalam na sztywno czasu trwania sesji. Jeśli pogoda jest super, a wy macie nadal siłę i nowe pomysły, to sesję przedłużamy 

17. Czy otrzymamy także zdjęcia czarno-białe?
Osobiście bardzo lubię zdjęcia czarno-białe, w szczególności z kościoła lub z plenerów. Jeśli nie lubicie zdjęć monochromatycznych, poinformujcie mnie o tym.

18. Czy moi goście mogą robić zdjęcia podczas ceremonii?
Mogą, pod warunkiem że nie utrudniają pracy fotografowi (nie przepychają się, nie wchodzą w kadr, itp.). Jestem z Wami po to, aby jak najlepiej wykonać reportaż z tak ważnego dla Was dnia, dlatego goście robiący zdjęcia z bliska mogą przeszkadzać w pracy przez co nieświadomie zepsuć ważny kadr.

19. Czym fotografujesz?
Fotografuję pełnoklatkowym aparatem marki Canon. Posiadam obiektywy Canon oraz Sigma.

20. Czy posiadasz w ofercie fotobudkę?
Nie, ale współpracuję z fotobudką http://www.goracafotka.pl

21. Czy współpracujesz z kamerzystą?
Tak: http://www.firestudio.pl